BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

PRIKLAUSOMYBĖ NUO INTERNETINIŲ ŽAIDIMŲ

Žaidimų, kuriuose prisijungia net keletas žaidėjų, privalumas yra tas, jog virtualioje erdvėje žaidėjai gali imtis bet kokios jiems patrauklios veiklos ar vaidmens, susirasti bendraminčių ir tuo pačiu metu su jais sąveikauti, kartu įveikti įvairias misijas, įgyvendinti planus pritaikydami sudėtingas strategijas, agresyvius veiksmus.

Priklausomybės simptomai

  • Visa kasdienė veikla, net ir valgymas, perkeliama prie kompiuterio.
  • Atsisakoma anksčiau mėgtų laisvalaikio pramogų. Visas laisvas laikas leidžiamas prie kompiuterio.
  • Atsisakoma susitikti su draugais, giminėmis, teisinantis, kad reikia ramybės, o poilsiui skirtas laikas leidžiamas prie kompiuterio.
  • Nesugebama atsipalaiduoti, kontroliuoti laiko, leidžiamo prie kompiuterio.
  • Pakitęs paros ciklas.

Priklausomybių priežastys

Viena pagrindinių priklausomybės nuo internetinių žaidimų priežasčių – meilės, dėmesio stoka. Tačiau daugeliui žmonių žaidimai padeda nuslopinti neigiamas emocijas, ypač prislėgtumą, pyktį ir nerimą. Šiuo atveju žaidimai gali būti tarsi gynybiniai mechanizmai.

Rizikos grupės

Nustatyta, jog į rizikos grupę patenka agresyvūs, silpnos savikontrolės, turintys bejėgiškumo jausmą asmenys. Žaidimo metu įveikdami įvairias kliūtis, žaidėjai apdovanojami, įgyja galingesnių gyvybių bei vertybių ir taip vis tampa stipresni bei turtingesni.

Tyrimai rodo, jog vyrai turi didesnį polinkį į priklausomybę žaidimams nei moterys. Remiantis funkcinio magnetinio rezonanso metodo tyrimų duomenimis, taip yra todėl, kad tam tikri vyrų smegenų centrai žaidimo metu stipriau reaguoja į tariamą pavojų jų teritorijoje. Be to, vyrai lengviau sugeba vytis numanomą auką ir geriau orientuojasi erdvėje.

Priklausomybės nuo internetinių žaidimų žala

Priklausomybė nuo internetinių žaidimų bei nuolatinis buvimas virtualioje erdvėje daro didžiulę žalą asmeniui ir gali būti tolesnių nesėkmių svarbiose gyvenimo srityse priežastis.

Atsikratyti priklausomybės, o tiksliau išmokti save kontroliuoti taip, kad ji nesugriautų gyvenimo, prireikia mažiausiai pusmečio.

———————————————————————————

Pagal savo praktiką galiu pasakyti, kad reikia pačiam žmogui pasiryžti ištrinti žaidimą ar kelis žaidimus, kuriuos žaidėte. Iš naujo žaisti ir rinkti taškus nebeįdomu…

Aš irgi buvau priklausoma nuo vieno žaidimo. Tuo labiau, kad jis buvo instaliuotas telefone. Grįždavau iš darbo ir skubėdavau kuo greičiau pasijungti savo žaidimą. Atsikeldavau naktį ir žaisdavau savo žaidimą. Jis mano dabartinėmis akimis buvo labai beprasmis, bet tuo metu labai traukė (matyt yra panaudotos juodosios technologijos). Mano draugas liūdėjo dėl mano tokio pasirinkimo…

Žaidimą pasiryžau ištrinti po 7 mėnesių, kai supratau, kad tai jau rimta problema. Ir man jo nerprireikė nė vienos dienos. Gal sutapimas, o gal ne, man darbe pakėlė algą…

Vėl atsirado laisvo laiko, galiu skaityti knygas, tvarkyti kambarius, galiu bendrauti su draugu, artimaisiais…

Patiko (1)

Rodyk draugams

Rašyk komentarą